Potřebuješ změnu?

Kladeš na sebe vysoké nároky? Máš strach povolit, aby nevyšly na povrch nelibé emoce, které stejně vnímáš a cítíš?

Dřív jsem si myslela, že se mám všem zavděčit. Že se na mě nesmí nikdo zlobit a nikdo by se v mé přítomnosti neměl nijak cítit. Taky jsem se zkoušela přizpůsobit. Přizpůsobit trendům výchovy dětí, trendům toho, jak se má správně podnikat. Přizpůsobit se alternativním směrům péče o zdraví.

Taky jsem se naučila odpouštět, nemít nikomu nic za zlé, aby se ukázalo, že když jen dýchám, tak dokážu někoho vytočit do běla. Taky jsem zjistila, že když pracuju na svém životě, tak ostatním dávám důkazy o své nedokonalosti.

Ego je prostě nemilosrdné. Zažene nás do kouta nebo před nás postaví hradbu nedotknutelnosti a pocitu, že máme život pod kontrolou.

Jenže kontrola je iluze. Trošku vybočíš ze stereotypu a už panikaříš, co bude dál, ukáže se strach.

A co je tedy správně?

A tak jsem začala hledat, kde v tom všem jsem já. Kde je mi dobře, jak to chci mít, aby mě můj život nedevastoval, abych nedevastovala já. Aby se propojilo zdánlivě nepropojitelné v tom, kde se s blízkými cesty rozcházely a naopak, abych nešla do chřtánu tam, kde se to nevyplatí.

Našla jsem cestu láskyplné pravdy a pravdivé lásky. Cestu, která mi dovoluje se postavit za sebe tam, kde jiní chtějí jen svůj prospěch. Dát ze sebe to nejlepší a zároveň vnímat rovnováhu. Nastolit pravdu tam, kde někdo ubližuje a najít lásku v tom, kde jsem šla přes čáru já.

Odložit vzdor v podobě alternativních směrů a uznat to, co fungovalo i kdysi. Nenaskakovat na stereotypy středověku, ale vnést lehkost a proud života, když je to umožněno.

Vzít zodpovědnost do svých rukou a nebát se tvořit si svou realitu i tam, kde ostatní jdou systémem strachu a negace.

Neměj strach změnit názor proto, abys dala za pravdu svému nepříteli. Vše poleví a vy najdete společnou řeč.

Neměj strach jít svou cestou, kde tě volá srdce s láskou k tobě. Vyplatí se ti to.

Tam, kde je vzdor a boj, není tvoje cesta. Tam, kde je lehkost, jednoduchost, tam cesta je.

Co jsem poznala?

Tvoříme si svůj život. Svými reakcemi, postoji. A všechno se dá změnit. Opustit strach z vlastních chyb i z toho, že když chci něco pro sebe, je to špatně. Najít v sobě sílu a dobro, kvalitní verzi sebe a sama a stát si za ní.

Nic není tak horké, jak se uvaří a veškeré napětí může povolit, když okamžik prostoupí pravda a láska.

Co vnímám jinak?

Jsem si vědoma sebe sama. Svých darů a schopností a toho, že do všeho jsem dala píli a svou energii, aby se tak stalo.

Neobětuji se a zároveň ráda pečuji a dělám věci pro druhé.

Podnikám, protože bych se nedokázala podřizovat a zvládat rodinu a domácnost. Na druhou stranu jsem ochotná překonávat překážky a nést zodpovědnost za svůj úspěch či neúspěch.

Pracuji na sobě, rozvíjím se a svého muže nechávám na sobě pracovat tak, jak ho vede život jeho způsobem. Někdy to nebylo jednoduché, ale jsme spolu a je nám spolu čím dál lépe.

Jedno dítě jsem porodila v porodnici, druhé doma, oba byli kojení a přesto si někdy nerozumíme, zlobím se a nastavuji hranice a předávám zodpovědnost.

Dříve jsem měla pocit, že lékaři nepomáhají. Dostávala jsem takové důkazy. Teď vím, že vše je o mě a o mé důvěře k nim.

Taky vím, že se lze uzdravit tím, že opustím negativní smýšlení.

Náš syn chodil do lesní školky, nebyl očkovaný. Měla jsem strach ze všeho systémového.

Teď jsou očkované obě děti, syn chodí do spádové školy. Dcera do spádové školky. Nepotřebuju odsuzovat lidi v systému a bát se, co na mých dětech napáchají, když je to o postoji a o důvěře.

Jít alternativní cestou vzdělávání bylo pro mě složité.

Jdu cestou jednoduchosti a víry v to nejlepší pro mě a mé okolí.

Změnila jsem se v životě několikrát a pro mnohé možná nesmyslně. Možná jsem kvůli tomu ztratila spoustu přátel, ale já jsem vždycky hledala cestu k uzdravení. Z extrému do středu. Proto taky dokážu pomoci. Ve zdraví, ve vztazích, v podnikání, ve výchově. Protože vnímám a cítím. Protože vím, že pro každého je dobré něco jiného a nelze paušalizovat.

Možná se bojíš opustit své iluze, svá přesvědčení, co je pro tebe a tvé okolí nejlepší, ale věř, že jít svým vlastním středem, svou boží podstatou je to nejlepší, co pro sebe a své okolí můžeš udělat.

Pokud stojíš na rozcestí a potřebuješ vyladit své cesty do pravdivosti a lásky, otevírám Školu života. Začínáme 10.4. A věř, že je to práce na sobě, ale někdy taky zábava a hlavně úleva a rozvoj všech oblastí tvého života do té nejlepší verze.

Nikola Usvaldová
Jmenuji se Nikola Usvaldová a pracuji metodou J.I.H. - jasné informace hned vnímáním emocí. Uvolňuji energie tam, kde stagnují, dělám život lepším, snadnějším a vkládám každému do rukou příležitost tvořit si svůj vlastní život podle svých představ.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.