Světlo tu není proto, aby pohlcovalo tmu. Světlo tmu prosvětluje.

Na své cestě potkávám mnoho citlivých žen. Ne ve smyslu, že by se na první dobrou rozplakaly, ale v tom, že na sebe přebírají energie druhých lidí, cítí je, vnímají. A protože ví, jak se druhý cítí, chtějí mu vycházet vstříc na úkor sebe.

Moc dobře to znám. Jsem stejná, pracuji metodou JIH – jasné informace hned emočním naciťováním, takže je to moje práce. Ale taky jsem se musela naučit a stále učím, jak má tato citlivost vypadat v osobním životě.

Naučila jsem se soucitu. Viděla jsem širší souvislosti, a proto jsem měla pochopení pro trápení druhých nebo jejich nevhodné chování. Ale tento soucit nebyl tím pravým soucitem, který by ochraňoval mě samotnou a obohacoval svět. Tento druh soucitu mě tahal do energie druhých lidí, do nutnosti jejich život odžívat a reagovat. A mnoho žen to dělá také. V podstatě lituje druhé, jednají z jejich energie a také místo řešení odžívají tuto energii. Druhá strana se pak jeví jako vyrovnaná a bez problémů, kdežto dotyčná má problém pořád.

Můžeme pomáhat, ale předávejme zodpovědnost

V pravdě a lásce není opomíjena ani jedna strana. Nikdo nefunguje na úkor druhého. Vztah je o vzájemné komunikaci, lásce, ale také o umu říci ne a dost. O rovnováze.

A tu je často nutné prohlédnout. Jenže když v energiích cítíme nepohodlí, nepříjemnou energii, a máme v sobě i strach, neřešíme aktivně, ale uhýbáme. A to se pak podepisuje na našem zdraví, na našich vztazích, všude.

A světlo pak pohlcuje tmu na místo toho, aby jí prosvětlovalo.

Úkolem lásky není stavět druhé na piedestal, protože to mají těžší, nebo sami nevidí řešení pro svou situaci. Také není úkolem hodnotit a posuzovat a cítit se ublíženě, protože tady je pořád nějaké zlo. Úkolem je naučit se být láskou, světlem a láskyplným soucitem, který ví, že všichni máme ego a rozum a umíme hrát stejné hry. Ale už v sobě máme tu sílu, že nemusí být naší součástí. Jsme si vědomi kvalit světla, tedy lásky a dáváme důraz na její léčivé schopnosti.

Láska hory přenáší

V metodě JIH pracujeme s energií pravdy a lásky. Ve vzájemné podpoře tvoří láskyplnou pravdu a pravdivou lásku. A společně obnovují život každého, kdo si řekne o pomoc. Při setkání s takovým člověkem máte možnost se na něj naladit a uleví se vám. Nebo vám třeba dojde, kde si stojíte v cestě. Takovou sílu mají tyto dvě energie.

Když máte před sebou horu – problém, který se zdá neřešitelný – a necháte do něj vstoupit lásku, hned je z hory kamínek, který najde své řešení a odejde vám z cesty. Jen musíte nechat tuto energii pracovat a nechtít hned výsledek z pozice starého, známého, rozumového. Chcete totiž to nejlepší pro vás.

Pravda zase vyrovná síly na všechny strany a pro všechny zúčastněné. Pak je vše vyřešeno v moudrosti života.

Když si jste vědomi těchto kvalit uvnitř sebe – a každý je má – jen je potřeba jim dávat pozornost, pak se musíte naučit vidět sílu, kterou mají. Vybudovat a obnovit důvěru v tyto energie, vytvořit v sobě jistotu, že pro vás chtějí opravdu to nejlepší. Pak už nemusíte tmu pohlcovat, ale začnete jí prosvětlovat. A život se vám stane darem, protože disponujete tím nejkrásnějším, co tady pro vás může být. Zdraví, spokojenost, klid, láska, vědomí a vědění.

Nikola Usvaldová
Jmenuji se Nikola Usvaldová a pracuji metodou J.I.H. - jasné informace hned vnímáním emocí. Uvolňuji energie tam, kde stagnují, dělám život lepším, snadnějším a vkládám každému do rukou příležitost tvořit si svůj vlastní život podle svých představ.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.