Kde není reakce, není akce.

Tato věta mi jednou přišla z hůry a přijde mi dokonalá. Jak je myšlena?

Naše mysl a potažmo i tělo reaguje. Na slova, na dění kolem nás, na různé situace. Pokud jsme s tím vším v souladu, je to v pořádku. Pokud je nám ale naše reakce nepříjemná – zažíváme vztek, zoufalství, beznaděj, smutek, strach, cítíme v těle nepohodlí, či bolest, pravděpodobně nechceme podobné situace již zažívat.

Já jsem velmi citlivý člověk a spousta emocí mě velmi bolela, proto jsem je potřebovala řešit. Chtěla jsem se sama se sebou cítit spokojeně a se svými reakcemi v harmonii. Možná už proto, že rovnováha v životě je pro mě velmi důležitá.

Jenže co s tím, když bolí skoro všechno a nepříjemných situací přibývá? Hlavně pokud chcete od života víc než jen podprůměr a tím pádem jste neustále nuceni vystupovat ze své komfortní zóny? Nebo už jen proto, že své děti chcete vychovávat jako parťáky, kteří nedevastují, ale zároveň nejsou potlačeni?

Mě samozřejmě velmi pomáhá metoda JIH®️, jíž jsem terapeutkou profesionálem. A to znamená, že každý den pracuji sama na sobě a objevuji, jak celý systém člověka funguje. Uvědomuji si své pocity, umím si je pojmenovat a zároveň uvolnit tuto starou energii. Tato energie se uvolňuje ze všech mých struktur, ať už je to moje mysl, duše či tělo. Uvolněním přichází pochopení pro sebe, proč jsem reagovala a také jaké reakce na základě mého nastavení přichází zvenčí. Zároveň dochází ke změně reality.

Co je dříve? Akce nebo reakce?

Vše se děje na základě našeho nastavení. Například:

Jsi nastavena lásku projevovat strachem, takže vidíš všude okolnosti, které mohou ublížit druhému.

Jsi od sebe samotné, od své nejlepší verze oddělena vztekem, že Bůh se na tebe vykašlal a tak musíš všechno oddedřít a potom padáš na hubu.

Jsi nastavená na to, že jsi zdrojem nepohodlí ostatních a ať uděláš, co uděláš, máš pocit, že se na tebe všichni zlobí a tvé úsilí nepřináší kýžené ovoce a nikdo tě nemá rád.

Jsi nastavená na to, že pravda ubližuje a tak jí nesmíš říct a trpíš na knedlík v krku nebo se ti špatně dýchá. A tak musíš pořád lhát, nebo mlčet, nebo se vyhýbat tomu, co bys ráda dělala.

A takových nastavení máme bezpočet. A můžeme jít buď po povrchu, nebo do velmi hlubokých struktur, které když jsme citlivé, dokážeme rozeznat či se nám ukazují v podobě různých překážek na naší životní cestě.

Když však uděláme ono pochopení, uvolníme energii starého nastavení, odchází naše stará reakce a zákonitě se musí změnit i vnější situace, tedy akce. Tu akci totiž vyhodnocujeme my, naše energie i zkušenosti. Když si uvědomíme, kde si stojíme v cestě a vytvoříme nové nastavení, otevírají se nám možnosti lepších, příjemnějších reakcí a možností.

Vibrační rovina situací

Pokud se sami setkáváte s dramatickými situacemi, někde se s nimi vibračně setkáváte ve svém nastavení. Vyčištěním této energie se dostanete do jiných vibrací a pak už se s dramaty nebudete setkávat.

Příklad: Neustále dáváte pozornost do strachu a obav o ostatní. Pohybujete se tedy v rovině strachu. Ano, je to celkem přirozená záležitost, ale pokud chci toto změnit, potřebuji dávat prostor důvěře ve svém životě a stavět se za to, že prostě šílenosti dnešní doby nejsou součástí mé reality.

Každý, kdo je součástí metody JIH®️, prošel terapií, kurzem, či jiným produktem, má v sobě aktivovanou svou boží podstatu. Energii, která jej podporuje. Energii, která jej miluje a chce pro něj to nejlepší. A pokud si tuto svou boží podstatu uvědomuje a pracuje na sobě s tím, že se aktivně rozhoduje, jaký chce tvořit svůj život, je poponášen a veden k tomu nejlepšímu výsledku.

Změň sebe, změní se okolí.

Vždycky jsme na prvním místě my samotní. Chtít změnit okolí, aby vám bylo lépe je odbočka, která velmi protahuje cestu sebepoznání a vlastního posunu. Zaměřit se na sebe, na to, být nejlepší verzí sebe sama je cesta, která nemá postranní úmysly a zároveň nemůže minout cíl, protože každému je umožněno žít spokojený, vyrovnaný a láskyplný život plný příležitostí se posouvat ke svému vysněnému přání, i když v tom nejlepším pro něj může vypadat jinak, než si namyslel ve své hlavě.

Tvořit svůj život a umět se orientovat v tom, co cítíme a zároveň s tím pracovat, učím a terapeuticky provázím v klubu osobního rozvoje Tvořím si svůj život. Přidejte se, pokud vám váš život není lhostejný a chcete pro sebe to nejlepší.

Nikola Usvaldová
Jmenuji se Nikola Usvaldová a pracuji metodou J.I.H. - jasné informace hned vnímáním emocí. Uvolňuji energie tam, kde stagnují, dělám život lepším, snadnějším a vkládám každému do rukou příležitost tvořit si svůj vlastní život podle svých představ.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.