Všechno začalo automatickou kresbou diagnostickou

Automatická kresba diagnostická je jeden ze základních kurzů, které v metodě JIH nabízíme. Nyní i u mne najdete tuto nabídku, a proto bych vám chtěla říct více o této metodě a můj příběh.

AKD je to nástroj, kterým můžete být sami sobě terapeutem. Prostřednictvím pastelek se stanete neutrální ke svým problémům, proto si je můžete dobře pojmenovat a přijít k pochopení a situaci vyčistit. A pracovat tak můžete nejen se vztahy, ale i s energií prostoru, s postoji k životu, penězům, ke své práci.

Před několika lety jsem se přes své zdravotní potíže začala pídit po širších souvislostech života. Nechtěla jsem se spokojit se stávajícím stavem a to byl popud ke změně. Přes detoxikaci těla jsem se dostala k intuici a většímu vnímání sebe. A život mě vedl dál. Až mě dovedl k Jarce Matuškové a metodě JIH.

V tu dobu jsem vyzkoušela nejrůznější metody, ale nic mě tak hluboko neoslovilo. Po porodu mé dcery, kdy jsem zažívala velkou euforii i pocit jednoty, sounáležitosti a velkého uspokojení z vlastního bytí, jsem potřebovala jít dál a nenechat tento pocit ochladnout a vrátit se zpět do starých kolejí. Zároveň jsem věděla, že chci pomáhat lidem.

V lednu 2019 jsem si mapovala své sny a zjistila jsem, že mou největší touhou je poznávat do té největší hloubky metodu JIH. Že chci být terapeutem. Ale vzhledem k miminku v náručí jsem si řekla, že začnu pomalu. Vyzkouším automatickou kresbu diagnostickou a uvidím, co se bude dít dál. Byla jsem nadšená z mého přístupu, který najednou postrádal urputnost urvat všechno hned najednou, za to obsahoval chuť objevovat. Měla jsem štěstí, že kurz začínal asi za 14 dní. Mé nadšení bylo veliké, stejně tak odhodlání, že se to prostě naučím a půjde mi to.

Vše mi šlo na ruku.

Kurz začal a já s dvěma malými dětmi jsem každý den na půl hodiny usedala k čistému papíru, pastelkám a videím od Jarušky. Mé odhodlání a podpora v energiích mi pomohly si vše perfektně zorganizovat a tak se mi vytvořil prostor pro to, abych se mohla věnovat učení se této metody. Vše se perfektně skládalo, děti mi daly prostor. Moje nadšení nemělo mezí.

O čem AKD vlastně je?

Automatická kresba diagnostická je terapeutický nástroj, kterým pomáháte především sami sobě. Kresba, kdy si kreslíte bez hodnocení a posuzování tok energií daného nepohodlí, vám ukazuje, kde je problém. Umožňuje vám nebýt citově zainteresovaní k tomu, co řešíte a tím získat odstup. Pomocí otázek, které jsou součástí náplně kurzu, se pak doptáváte, co vám kresba říká, kde je počátek potíží. Pojmenujete si emoce, pocity, které s tím souvisí. Pak si celý problém vyčistíte a energie narovnáte tak, aby proudily bez omezení. A nemusíte se bát, že jde o nějakou malbu, kde musíte předjímat, jak má co vypadat. Nejde o umělecké dílo, ale o to si pomoci.

V kurzu máte podporu terapeuta, který jej vede a učí vás vše krok po kroku. Zároveň je vám oporou a dává vám zpětnou vazbu svým vnímáním a cítěním, zda vám příchozí informace a kresba ladí s danou situací. Nikdo na to není sám.

Jedinečností této metody je, že si můžete nakreslit jakýkoliv problém, vztah a ten si vyčistit, objevit souvislosti, které jej ovlivňují. Netápete v tom, co vám má obrázek říci, ale jednoduše se doptáte a skrz odpovědi, které vám dá vaše tělo, získáte odpovědi. Situaci vyčistíte v největší možné míře, která se v ten daný okamžik ukazuje.

Co s AKD získáte?

AKD vám vnese do života úlevu a rapidní posun. Dostanete do ruky nástroj, který vám nikdo nikdy nevezme. V jakémkoliv nepohodlí si můžete pomoci a nemusíte být závislí na terapeutické pomoci zvenčí.

Když vás někdo požádá, můžete mu pomoci a skrz lásku k němu, mu pojmenovat a vyčistit jeho trápení. Můžete si vyčistit prostor vašeho bydlení, vztah k sobě i k svým nejbližším. Můžete obnovit váš vztah k penězům, k práci i k vlastnímu životu.

V JIHu není nikdo, kdo by tuto metodu neovládal a nepoužíval jí. Zároveň to neznamená, že se izolujeme a řešíme si vše jednotlivě. Ale jsou případy, kdy potřebujeme sami vidět všechny souvislosti a zaujmout k pojmenovanému nový postoj.

Chcete změnit život? Mě ho AKD změnila.

Kdo mě sleduje, ví, že mi AKD obrátila život vzhůru nohama. Dala mi možnost vrátit se sama k sobě a svému potenciálu. Dala mi objevení mého poslání. Ale hlavně je mi společně se vším, co metoda JIH nabízí, možností vracet se ve svém životě k opětovné radosti, spokojenosti. Odstartovala mou největší životní cestu –  stát se laskavou a upřímnou osobností, která projevuje svou jedinečnost.  A je mi obrovskou ctí, že vás ji teď sama můžu učit. Tudy vede cesta i k vaší změně.

Nikola Usvaldová
Jmenuji se Nikola Usvaldová a pracuji metodou J.I.H. - jasné informace hned vnímáním emocí. Uvolňuji energie tam, kde stagnují, dělám život lepším, snadnějším a vkládám každému do rukou příležitost tvořit si svůj vlastní život podle svých představ.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.